MENU

O nas

lek. wet. Eugeniusz Węgrzyn, specjalista chorób przeżuwaczy
W 1982 r. Ukończył studia na wydziale weterynarii na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Od początku swojej kariery zawodowej pracuje w Strzelcach. Od 1982 r. w Państwowym Zakładzie Lecznictwa Zwierząt na stanowisku ordynatora. 3.12.1990 po przemianach strukturalnych w Polsce wraz z lek.wet. Ryszardem Kozaczewskim zakładają, jako jeden z pierwszych w województwie, prywatny gabinet weterynaryjny. W roku 2006 rozpoczyna studia specjalizacyjne w zakresie chorób przeżuwaczy na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W 2009 r. zdaje specjalizacyjny egzamin państwowy. Wieloletni członek Rady Lubuskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, w dwóch poprzednich kadencjach. Od początku związany z projektem OmniVet, jako specjalista chorób przeżuwaczy. Doktor Eugeniusz w naszym gabinecie przede wszystkim zajmuje się profilaktyką, lecznictwem i rozrodem bydła. Nie obca jest mu również problematyka lecznictwa zwierząt towarzyszących. Bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Prywatnie, doktor uwielbia spacery, wspólnie spędzany czas z wnukiem Leonem, a ostatnio odkrył w sobie żyłkę narciarza. Właściciel psa Maksa, którego na co dzień można spotkać w gabinecie.
lek. wet. Marcin Węgrzyn

W 2010 r. ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W czasie studiów oprócz wiedzy teoretycznej, zdobywał również wiedzę praktyczną podczas licznych praktyk i staży m.in. Lecznica Weterynaryjna Panda w Iławie (woj. Warmińsko-Mazurskie), Centrum Zdrowia Małych Zwierząt w Gorzowie Wlkp, Lecznica Weterynaryjna Węgrzyn w Kwilczu. Na przełomie lat 2008/2009 spędził 8 miesięcy na stypendium UE Erasmus w Afyon Kocatepe University w Turcji. W czasie studiów, jako członek IVSA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Weterynarii), uczestniczył w wielu programach, m.in. studencka wymiana w Jelgavie (Łotwa).

Od początku związany z projektem OmniVet.

W naszym gabinecie doktor Marcin zajmuje się przede wszystkim czworonożnymi pupilami: psami, kotami i małymi gryzoniami. Zawodowo interesuje się: chirurgią, dermatologią, stomatologią, rozrodem i kardiologią.

Od 2012 roku uczestnik 3-letnich studiów specjalizacyjnych z zakresu chorób psów i kotów na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu- Wydział Medycyny Weterynaryjnej. Poza studiami specjalizacyjnymi, ciągle podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu konferencjach, sympozjach, warsztatach m.in.:

Ukończenie kursu Ambasadora The Blue Dog - Olsztyn 2009r.

Algorytmy postępowania w medycynie weterynaryjnej małych zwierząt – Warszawa 2009 r.

Stomatologia weterynaryjna, kurs w Lublinie 2009 r.

Algorytmy postępowania w medycynie weterynaryjnej małych zwierząt – Warszawa 2010 r.

Algorytmy postępowania w medycynie weterynaryjnej małych zwierząt – Warszawa 2011 r.

Międzynarodowe Sympozjum Problemy w rozrodzie psów i kotów- płodność, ciąża, noworodek – Wrocław 2011r.

Warsztaty- Ultrasonografia jamy brzusznej ze szczególnym uwzględnieniem narządu rodnego oraz sztuczna inseminacja małych zwierząt - Wrocław 2011

II Międzynarodowa Konferencja VetCo „Dermatologia małych zwierząt w praktyce” - Falenty k. warszawy 2012 r.

Praktycy praktykom- dermatologia bez tajemnic – Warszawa 2013 r.

Członek Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych oddział Gorzów Wlkp.

Szczęśliwy ojciec przesympatycznego Leosia. W wolnym czasie gra na instrumentach klawiszowych w zespole „Poczekalnia” oraz tańczy w Zespole Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”- grupa oldboye. Prywatnie pasją doktora są podróże i dobra książka. Fan Stali Gorzów.

Irena Peklak, recepcja
Zawsze chętnie służy poradą. Na co dzień zajmuje się pracą w recepcji: umawia na wizyty, doradza w doborze preparatów witaminowych, szamponów, preparatów na pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne. Pociesza strapionych właścicieli, umila czas rozmową w trakcie oczekiwania na wizytę. Pani Irenka prywatnie jest właścicielką rudego kocura Ozzy'ego.
tech. wet. Natalia Siuda
W czerwcu 2012 r. ukończyła Technikum Weterynaryjne w Gorzowie. W sierpniu 2012r. zdając państwowy egzamin uzyskała tytuł technika weterynarii. Natalia zdobywała wiedzę teoretyczną i praktyczną również poza szkołą, uczestnicząc w praktykach wakacyjnych w naszym gabinecie. W przychodni asystuje przy zabiegach, przygotowuje pacjentów do zabiegu, dba o rekonwalescentów w szpitaliku, chętnie służy radą w zakresie pielęgnacji zwierząt. Prywatnie właścicielka 4 psów, w tym przesympatycznego Fuksa.
Marta Wencierska, asystentka lekarza
opis ...